ГОЛОВНА СТОРІНКА
ПРО УСКР
КЕРІВНІ ОРГАНИ
ЧЛЕНИ УСКР
НОВИНИ ТА ПОДІЇ
ФОТОАЛЬБОМИ
ВІДРОДЖЕННЯ КС В УКРАЇНІ
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

З 12 по 15 вересня 2019 року у м. Торонто відбулось засідання Ради Директорів Української Світової Кооперативної Ради.

З 12 по 15 вересня 2019 року у м. Торонто відбулось засідання Ради Директорів Української Світової Кооперативної Ради. Участь у засіданні від США брали заступник Голови УСКР Богдан Курчак і секретар УСКР Андрій Горбачевський, від України — Президент НАКСУ, секретар УСКР Петро Козинець і Голова Правління Церковної кредитної спілки "Анісія" (м. Львів) Володимир Сидоровський, від Канади — Президент УСКР Ольга Шевель та скарбник УСКР Ярослава Каменецька. Вела засідання Президент УСКР Ольга Шевель.

Під час засідання було заслухано та затверджено звіт Ольги Шевель про діяльність УСКР протягом звітного періоду та фінансовий звіт Ради, з яким виступила Ярослава Каменецька. Окремо було заслухано звіт про членські внески від централей до УСКР за минулий рік. Членами Ради Директорів було прийнято рішення залишити розмір членських внесків від членів УСКР на рівні минулорічних.

Також було детально обговорено хід виконання рішення попереднього з’їзду УСКР, який проходив у Львові, про підготовку чергового видання про історію української кооперації. Планується, що її має бути завершено до наступного засідання Ради Директорів УСКР.

Петро Козинець та Володимир Сидоровський детально поінформували учасників зібрання про ситуацію у розвитку кредитних спілок в Україні на нинішньому етапі та про проблеми, з якими вони стикаються сьогодні. У цьому контексті важливо відзначити, що до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данила Гетманцева від УСКР, ЦУКА, УКРК та Світового Конгресу Українців було підготовлено та надіслано звернення про необхідність більш активної підтримки подальшого розвитку системи кредитних спілок України та прийняття нового Закону „Про кредитні спілки”.

Окремою темою обговорення було планування реалізації завдання, яке поставила перед собою УСКР на наступний рік, стосовно створення українських кредитних спілок у країнах, де проживає значна українська діаспора, зокрема, Польщі та ін. З аналізом з цього приводу було заслухано доповіді Андрія Горбачевського та Тараса Підзамецького, які вивчали дане питання в контексті законодавчих можливостей та потенціалу українських громад в даних країнах. По даному питанню було прийняте рішення створити робочу групу для подальшого опрацювання.

У рамках стратегічного планування на наступний рік було вирішено чергове розширене засідання Ради Директорів УСКР провести влітку 2020 року в Україні. Місце та дату буде узгоджено додатково.

Також відбулась змістовна та зацікавлена зустріч членів Ради директорів УСКР з провідниками та активістами українських кредитних спілок Канади, на якій члени УСКР відповіли на численні запитання колег щодо окремих напрямків діяльності УСКР та особливо ситуації з кредитними спілками в Україні.

Крім того, у рамках заходу члени Ради директорів УСКР провели зустріч з лідерами українських кредитних спілок Канади. А також взяли активну участь у традиційному українському фестивалі, який проходив протягом кількох днів на одній із центральних вулиць Торонто. На фестивалі були присутні Міністр закордонних справ Канади, колишній Міністр оборони Канади, мер та заступник мера м. Торонто, посол України в Канаді, провідні діячі української діаспори Канади.
дата: 3.10.19 00:00<<< повернутися